Bermudu salu krāšņuma izpēte

Gleznainais Bermudu salu arhipelāgs, dārgakmens Ziemeļatlantijas okeānā, ir kā britu koloniālās vēstures un subtropu dabas mierīgā skaistuma saplūšana. Šī salu grupa, kas atrodas uz austrumiem no Dienvidkarolīnas, aizņem 54 kvadrātkilometru lielu platību, un tā visa ir sauszeme, jo tās salu rakstura dēļ nav iekšzemes ūdenstilpju vai robežvalstu. Ar piekrasti, kas stiepjas vairāk nekā 103 kilometru garumā, Bermudu salas ieskauj Atlantijas okeāna debeszils apskāviens, piedāvājot elpu aizraujošus skatus un aicinošu klimatu gan apmeklētājiem, gan iedzīvotājiem.

Ģeogrāfija un klimats

Bermudu salas lepojas ar ainavu, ko rotā zemi pauguri, kurus atdala auglīgas ieplakas, radot reljefu, kas ir tikpat daudzveidīgs, cik skaists. Salu augstākais punkts ir Town Hill, sasniedzot 79 metru augstumu, nodrošinot lielisku skatu uz apkārtējo jūras plašumu. Salu subtropu klimats nodrošina maigu, mitru laiku visu gadu, lai gan iedzīvotāji bieži gatavojas ziemas mēnešos izplatītajiem galiem un spēcīgajiem vējiem, kas liecina par Bermudu salu vides dinamisko raksturu.

Dabas resursi un zemes izmantošana

Kaļķakmens veidojumi un tūrismam labvēlīgs klimats ir vieni no Bermudu salu galvenajiem dabas resursiem. Tas ir veicinājis plaukstošu tūrisma nozari, ko piesaista gan dabas skaistums, gan siltais, viesmīlīgais klimats. Aptuveni 14,80% zemes ir atvēlēti lauksaimniecībai, ļaujot audzēt banānus, dārzeņus, citrusaugļus un ziedus, kā arī piena produktus un medu. Meži klāj 20% zemes, veicinot sulīgo, zaļo izskatu, kas aizrauj apmeklētājus un atbalsta vietējo bioloģisko daudzveidību.

Demogrāfija un kultūra

2020. gada jūlijā Bermudu salu aptuvenais iedzīvotāju skaits bija 71 750, un sadalījums salās ir salīdzinoši vienmērīgs. Bermudieši, kā zināms, pārsvarā runā angliski, atspoguļojot salu kā Lielbritānijas aizjūras teritorijas statusu. Jāatzīmē, ka pilsētu iedzīvotāji veido 100% no kopējā iedzīvotāju skaita, uzsverot modernu dzīvesveidu, kas joprojām harmonizējas ar salu dabiskajām īpašībām. Hamiltona, galvaspilsēta, ir ne tikai administratīvā sirds, bet arī dinamisks centrs, kas demonstrē bermudiešu garu ar savu kultūru, virtuvi un tirdzniecību.

Dzīve un ekonomika pilsētās

Hamiltons, kura iedzīvotāju skaits 2018. gadā bija aptuveni 10 000, ir vairāk nekā politiskais kapitāls; tā ir salu glābšanas riņķis. Bermudu salu ekonomika ir stabila, un to atbalsta tādi pīlāri kā starptautiskais bizness, tūrisms un vieglā ražošana. Ievērības cienīgs Bermudu salu ekonomiskās ainavas aspekts ir tās paļaušanās uz farmaceitisko līdzekļu reeksportu, kā arī apģērbu, degvielas, mašīnu, celtniecības materiālu, ķīmisko vielu, pārtikas un dzīvu dzīvnieku importu galvenokārt no ASV, Dienvidkorejas un Kanādas.

Tiek lēsts, ka IKP uz vienu iedzīvotāju Bermudu salās 2016. gadā bija 99 400 ASV dolāru, kas ir viens no augstākajiem rādītājiem pasaulē, kas liecina par salu plaukstošo ekonomiku. Elektrifikācija sasniedz 100% iedzīvotāju, kas norāda uz labi attīstītu infrastruktūru, kas atbalsta gan dzīvojamo dzīvi, gan plaukstošo tūrisma nozari. Bermudu salu galvenie eksporta partneri ir Jamaika, Luksemburga un Amerikas Savienotās Valstis, demonstrējot daudzveidīgu un globālu vērienu tirdzniecības attiecību ziņā.

Secinājums

Bermudu salas ar savu burvīgo dabas skaistuma, vēsturiskā šarma un mūsdienu vitalitātes sajaukumu joprojām ir unikāls galamērķis un dzīvesvieta Ziemeļatlantijā. Salas piedāvā atelpu no kontinentālās dzīves kņadas, aicinot visus, kas apmeklē, pieņemt tās krastu mieru un tās cilvēku siltumu. Kā vieta, kur ekonomika plaukst līdzās dabai un tradīcijām, Bermudu salas ir kā līdzsvara apliecinājums – svētnīca gan ķermenim, gan dvēselei mūsdienu straujajā pasaulē.

Valsts dati

Valsts kods BD
Reģions North America
Virsma 54 kvadrātkilometri
Zemes virsma 54 kvadrātkilometri
Ūdens virsma 0 kvadrātkilometri
Lauksaimniecības virsma 14.80%
Meža virsma 20.00%
Zemākais augstuma punkts n/a
Augstākais augstums Town Hill 79 m
IKP/iedzīvotājs $99,400 (2016 est.)