Bahreinas Karalistes izpēte: dārgakmens Persijas līcī

Ievads Bahreinā

Bahreinas Karaliste, kas atrodas Tuvo Austrumu centrā, ir unikāls arhipelāgs, kas atrodas uz austrumiem no Saūda Arābijas Persijas līcī. Neskatoties uz nelielo zemes platību, kas ir 760 kvadrātkilometri, Bahreinai ir stratēģiska ģeogrāfiska nozīme, kas ir tās lieluma pamatā. Valsts apbur apmeklētājus ar savu mūsdienīguma un bagātīgā kultūras mantojuma sajaukumu, padarot to par aizraujošu valsti, ko izpētīt.

Ģeogrāfija un klimats

Bahreinas reljefs galvenokārt sastāv no zema tuksneša līdzenuma, kas maigi paceļas līdz zemam centrālajam eskarpmentam, un Jabal ad Dukhan stāv kā augstākais punkts 135 metru augstumā. Šī lielākoties līdzenā ainava ir veicinājusi piekrasti, kas stiepjas apmēram 161 kilometra garumā, piedāvājot elpu aizraujošus skatus un piekļuvi persiešu līča senatnīgajiem ūdeņiem. Sausais klimats raksturo Bahreinu, kurā ir maigas, patīkamas ziemas un ļoti karstas, mitras vasaras, kas ierāmē valsts dabisko skaistumu izteiktā atmosfēras gaisotnē.

Dabas resursi un zemes izmantošana

Valstība ir svētīta ar vērtīgiem dabas resursiem, piemēram, naftu, saistīto un nesaistīto dabasgāzi, zivīm un pērlēm, kurām vēsturiski ir bijusi nozīmīga loma tās ekonomikā. Lauksaimniecības zeme veido aptuveni 11,30% no valsts, un tajā ir izplatītas tādas kultūras kā augļi, dārzeņi, kā arī mājputni, piena produkti un jūras veltes. Turklāt, neraugoties uz sauso klimatu, Bahreinai kopš 2012. gada aplēsēm ir izdevies apūdeņot aptuveni 40 kvadrātkilometrus savas zemes, uzsverot, ka tā efektīvi izmanto pieejamos resursus.

Iedzīvotāji un urbanizācija

Tika lēsts, ka Bahreinas iedzīvotāju skaits 2020. gada jūlijā bija aptuveni 1 505 003, padarot to par mazāko no Persijas līča valstīm. Tomēr tā lepojas ar urbanizācijas līmeni, kas pārsniedz 90%, un lielākā apmetņu koncentrācija atrodas ap Manamahu (galvaspilsētu) un Al Muharraq. Šie pilsētu iedzīvotāji atspoguļo dinamisku kopienu, kas plaukst pilsētās, veicinot dinamisko Bahreinas sociālo struktūru.

Ekonomika un rūpniecība

Bahreinas ekonomika ir daudzveidīga, un vadošā loma ir naftas pārstrādei un rafinēšanai, kam cieši seko alumīnija kausēšana, dzelzs granulēšana un mēslošanas līdzekļu ražošana. Zīmīgi, ka Bahreina ir pazīstama arī ar savu spēcīgo finanšu sektoru, kas ietver islāma un ārzonas banku pakalpojumus, apdrošināšanu, kā arī kuģu remonta un tūrisma nozares, demonstrējot veiksmīgu diversifikācijas stratēģiju ārpus naftas. Lauksaimniecība ražo augļus, dārzeņus, mājputnu gaļu, piena produktus, garneles un zivis, savukārt galvenie rūpniecības izlaidumi ir naftas produkti, alumīnijs un tekstilizstrādājumi. Valsts eksporta un importa partneri aptver visu pasauli, atspoguļojot labi integrētu ekonomiku pasaules tirgū.

Starptautiskās attiecības un tirdzniecība

Bahreina saglabā dinamisku klātbūtni starptautiskajā tirdzniecībā, un AAE, Saūda Arābija, ASV, Omāna, Ķīna, Katara un Japāna ir tās galvenie eksporta partneri. Tās galvenie eksporta produkti ir nafta un naftas produkti, kā arī alumīnijs un tekstilizstrādājumi, kas demonstrē valsts rūpnieciskās spējas. Attiecībā uz importu Bahreina iegūst jēlnaftu, iekārtas un ķīmiskās vielas galvenokārt no Ķīnas, AAE, ASV, Austrālijas un Japānas, uzsverot tās piegādes ķēdes globālo raksturu un ekonomisko atkarību.

Infrastruktūra un attīstība

Ar kopējo elektrifikācijas līmeni 100 % apmērā no 2016. gada Bahreina ir piemērs progresam infrastruktūras attīstībā, nodrošinot, ka visiem tās iedzīvotājiem ir piekļuve elektroenerģijai. Šis sasniegums liecina par plašākiem sasniegumiem valstī, kas vērsti uz iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanu un ekonomiskās izaugsmes veicināšanu. Turklāt IKP uz vienu iedzīvotāju 49 000 ASV dolāru apmērā no 2017. gada ierindo Bahreinu starp valstīm ar augstākiem ienākumiem visā pasaulē, atspoguļojot tās ekonomisko vitalitāti un iedzīvotāju labklājību.

Secinājums

Bahreinas Karaliste ir kā apliecinājums senās kultūras harmoniskajam sajaukumam un mūsdienu attīstībai. No tās stratēģiskās atrašanās vietas Persijas līcī līdz bagātīgajiem dabas resursiem, dinamiskajai ekonomikai un dinamiskajiem pilsētu centriem Bahreina piedāvā unikālu skatījumu uz izturību un labklājību Tuvo Austrumu sausajā reljefā. Tā kā valsts turpina augt un dažādoties, tās ceļojums ir ne tikai stāsts par nāciju, bet gan progresa un tradīciju bāka, kas pastāv harmonijā.

Valsts dati

Valsts kods BA
Reģions Middle East
Virsma 760 kvadrātkilometri
Zemes virsma 760 kvadrātkilometri
Ūdens virsma 0 kvadrātkilometri
Lauksaimniecības virsma 11.30%
Meža virsma 0.70%
Zemākais augstuma punkts n/a
Augstākais augstums Jabal ad Dukhan 135 m
IKP/iedzīvotājs $49,000 (2017 est.)