Grenādas izpēte: Karību jūras garšvielu sala

Ievads

Grenādā, kas atrodas Karību jūras sirdī, ir valdzinoša sala, kas atrodas starp Karību jūru un Atlantijas okeānu, tieši uz ziemeļiem no Trinidadas un Tobago. Grenāda, kas pazīstama ar savām sulīgajām, vulkāniskajām ainavām un dinamisko kultūru, piedāvā unikālu dabas skaistuma, vēstures un piedzīvojumu sajaukumu. Tā platība ir 344 kvadrātkilometri, un tā ir maza valsts ar plašu pieredzes klāstu, kas gaida gan apmeklētājus, gan iedzīvotājus.

Ģeogrāfija un klimats

Grenāda lepni lepojas ar 121 km garu piekrasti, piedāvājot elpu aizraujošas pludmales un ainaviskas ostas. Salas topogrāfija pārsvarā ir vulkāniska, un tajā ir centrālie kalni, kas veido tās ikonisko ainavu. Svētās Katrīnas kalns, augstākais pacēluma punkts 840 metru augstumā, nodrošina iespaidīgus skatus un izaicinošus pārgājienus āra entuziastiem. Neskatoties uz vulkānisko izcelsmi, Grenāda ir svētīta ar tropu klimatu, ko regulē ziemeļaustrumu tirdzniecības vēji, padarot to par tūristu galamērķi visa gada garumā un auglīgu augsni lauksaimniecībai.

Dabas resursi un zemes izmantošana

Salas dabas resursi ietver bagātīgu koksni un dažādus tropiskos augļus, kam ir neatņemama loma salas ekonomikā un vietējā uzturā. Aptuveni 32,30 % zemes ir paredzēti lauksaimniecības mērķiem, un meži aizņem aptuveni 50 % teritorijas, kas liecina par Grenādas apņemšanos saglabāt savu dabas mantojumu. Kopš 2012. gada aptuveni 20 kvadrātkilometri zemes tika apūdeņoti, atbalstot dažādu kultūraugu audzēšanu un veicinot vietējo kopienu ilgtspēju.

Sabiedrība un iedzīvotāji

Grenādā uz 2020. gada jūliju dzīvo aptuveni 113 094 cilvēki. Angļu valoda kā oficiālā valoda kalpo kā vienojošs līdzeklis saziņai starp grenadiešiem. Atspoguļojot pilsētu tendences visā pasaulē, aptuveni 36,50% iedzīvotāju dzīvo pilsētu teritorijās, un aptuveni 39 000 iedzīvotāju dzīvo galvaspilsētā Sentdžordžā. Iedzīvotāji galvenokārt koncentrējas gar piekrasti, kur kopienas plaukst uz jūras veltēm un pludmaļu skaistumu.

Kultūra un ekonomika

Grenādas kultūra ir bagāts gobelēns, kas austs ar ietekmēm no Āfrikas, Eiropas un Indijas. Šī daudzveidība atspoguļojas salas kulinārijas ainās, festivālos un mūzikā. Lauksaimniecība joprojām ir ekonomikas galvenais balsts, un banāni, kakao, muskatrieksts un mānekļi ir vieni no primārajiem kultūraugiem. Interesanti, ka Grenāda ir viena no pasaules lielākajām muskatriekstu ražotājām, nopelnot tai iesauku “The Spice Isle”.

Ekonomika gūst labumu arī no tādām nozarēm kā pārtika un dzērieni, tekstilizstrādājumi, gaismas montāžas darbības, tūrisms un būvniecība. Izglītības un zvanu centru darbība pārstāv jaunās nozares, kas dod ieguldījumu salas IKP. Ar IKP uz vienu iedzīvotāju 15 100 ASV dolāru apmērā 2017. gadā Grenāda strādā pie tā, lai stiprinātu savus ekonomiskos pamatus un nodrošinātu pārticīgu nākotni saviem iedzīvotājiem.

Tirdzniecība un attīstība

Grenādas stratēģiskā atrašanās vieta un bagātīgie dabas resursi ir ļāvuši tai veidot spēcīgas tirdzniecības attiecības ar valstīm visā pasaulē. Amerikas Savienotās Valstis, Japāna un kaimiņos esošās Karību jūras reģiona valstis ir vieni no galvenajiem eksporta partneriem, un biržā ir tādi produkti kā muskatrieksts, banāni un kakao. Savukārt imports uz Grenādu ietver pārtiku, rūpniecības preces, iekārtas un degvielu, ko galvenokārt iegūst no ASV, Trinidādas un Tobāgo, kā arī Ķīnas.

Infrastruktūras ziņā Grenāda ir sasniegusi nozīmīgus atskaites punktus, tostarp elektrifikācijas līmeni 92,3 % apmērā 2016. gadā, atspoguļojot valsts apņemšanos uzlabot savu iedzīvotāju iztikas līdzekļus, izmantojot modernas ērtības un pakalpojumus.

Secinājums

Grenāda ar tās burvīgajām ainavām, noturīgo ekonomiku un bagāto kultūras mantojumu joprojām ir dārgakmens Karību jūras reģionā. Neatkarīgi no tā, vai jūs piesaista tās smilšainie krasti atpūtai vai jūs ieintriģē tās lauksaimniecības un rūpniecības uzņēmumi, šī sala piedāvā nedaudz kaut ko ikvienam. Tā kā Grenāda turpina augt un attīstīties, tā saglabā savu šarmu un dzīvesprieku, aicinot pasauli izpētīt savus brīnumus un iespējas.

Valsts dati

Valsts kods GJ
Reģions Central America
Virsma 344 kvadrātkilometri
Zemes virsma 344 kvadrātkilometri
Ūdens virsma 0 kvadrātkilometri
Lauksaimniecības virsma 32.30%
Meža virsma 50.00%
Zemākais augstuma punkts n/a
Augstākais augstums Mount Saint Catherine 840 m
IKP/iedzīvotājs $15,100 (2017 est.)