Burvīgā Arubas sala: visaptverošs pārskats

Ievads

Aruba, kas atrodas Karību jūras centrā, tieši uz ziemeļiem no Venecuēlas, ir skaista salu valsts, kas lepojas ar 180 kvadrātkilometru platību. Tā kā visa tās sauszemes masa ir pieejama un to ieskauj majestātiskie Karību jūras ūdeņi, Aruba nedala zemes robežas ne ar vienu valsti, pastiprinot tās nošķirtību un mierīgo pievilcību. Salas 68,5 km garā krasta līnija ir vārti uz senatnīgām balto smilšu pludmalēm, kas ir tās plaukstošās tūrisma nozares pamatā. Iedziļināsimies tajā, kas padara Arubu par unikālu Karību jūras dārgakmeni.

Ģeogrāfija un klimats

Aruba piedāvā ainavu, kas pārsvarā ir plakana ar dažiem pakalniem, kam raksturīga neliela veģetācija. Šis reljefs veicina salas unikālo skaistumu, nodrošinot krasu kontrastu sulīgajiem, zaļajiem attēliem, kas bieži tiek asociēti ar Karību jūras reģionu. Arubas klimats ir tropisks jūras, kas nozīmē, ka ir nelielas sezonālās temperatūras svārstības, nodrošinot siltu un saulainu laiku gandrīz visu gadu – lieliski piemērots tūristiem, kuri meklē aizbēgšanu ziemā.

Salas augstākais punkts ir Ceru Jamanota, sasniedzot 188 metru augstumu virs jūras līmeņa. Neskatoties uz nelielo pacēlumu, no šīs virsotnes paveras brīnišķīgs skats uz salu un tās apkārtni. Arubas ģeogrāfiskais sastāvs un klimatiskie apstākļi ir veidojuši tās dabas resursus, un visievērojamākās ir idilliskās balto smilšu pludmales, kas veicina tās tūrisma nozari.

Dabas resursi un zemes izmantošana

Salas dabas resursi ir niecīgi ārpus tās slavenajām pludmalēm. Attiecībā uz zemes izmantošanu tikai 11,10 % ir paredzēti lauksaimnieciskai darbībai, un tikai 2,30 % ir klasificēti kā meža zeme. Arubas reljefs un klimats ir diktējis šos procentus, jo salā trūkst ievērojamu nokrišņu un aramzemes ekstensīviem lauksaimniecības centieniem vai mežu augšanai.

Lauksaimniecība un apūdeņošana

Lai gan Arubas lauksaimniecība ir ierobežota, tā ietver alvejas, mājlopu un zivju ražošanu. Ūdens trūkuma dēļ apūdeņotās zemes apjoms salā nav labi dokumentēts, bet tiek pieņemts, ka tas ir minimāls. Šis ierobežojums nav kavējis Arubanas lauksaimnieku garu, kuri maksimāli izmanto savus resursus.

Iedzīvotāji un urbanizācija

2020. gada jūlijā Arubas iedzīvotāju skaits tika lēsts 119 428. Iedzīvotāju sadalījums ir ievērojami šķībs virzienā uz galvaspilsētu Oranjestadu un San Nicolaas, un apmetnes galvenokārt atrodas salas mazāk kalnainajā rietumu pusē. Aptuveni 43,70% iedzīvotāju dzīvo pilsētās, kas liecina par relatīvi līdzsvarotu izplatību starp dzīvi pilsētās un laukos.

Valoda un nacionālā identitāte

Arubas oficiālās valodas ir papiamento, kreolu valoda, un holandiešu valoda, kas atspoguļo salas koloniālo vēsturi un daudzveidīgās kultūras ietekmes. Neatkarīgi no valodas Arubans nes spēcīgu nacionālās identitātes izjūtu, lepni dēvējot sevi par Aruban(s).

Ekonomika un rūpniecība

Arubas ekonomikas mugurkauls ir tūrisms, kam seko naftas pārkraušanas iekārtas un banku darbība. Salas valdzinošās pludmales, stabilais klimats un viesmīlīgā kultūra ir padarījusi to par iecienītu starptautisko tūristu vidū. Turklāt Aruba ir attīstījusi nozares ap savu stratēģisko atrašanās vietu naftas pārkraušanai un labvēlīgu banku sektoru, kas piesaista ārvalstu investīcijas.

Tirdzniecība un elektroenerģija

Runājot par starptautisko tirdzniecību, Arubai ir dažādas attiecības, galvenokārt eksportējot uz ASV, Kolumbiju, Venecuēlu, Nīderlandi, Taizemi un Panamu. Eksports ietver dzīvus dzīvniekus, mākslu, mašīnas un transporta aprīkojumu. Un otrādi, lielākā daļa importa nāk no ASV un Nīderlandes, koncentrējoties uz mašīnām, rafinētu naftu, ķimikālijām un pārtikas produktiem.

Neskatoties uz progresu, 2012. gadā aptuveni 11 364 cilvēki bija bez elektrības, parādot teritoriju iespējamiem infrastruktūras un komunālo pakalpojumu uzlabojumiem, lai nodrošinātu, ka visi iedzīvotāji gūst labumu no modernām ērtībām.

Secinājums

Aruba ir vairāk nekā tikai sala Karību jūras reģionā; tā ir dinamiska nācija ar bagātu kultūru, spēcīgu ekonomiku un skaistu dabas ainavu. Tās tropiskais jūras klimats, stratēģiskās ekonomiskās aktivitātes un viesmīlīgie iedzīvotāji padara to par izcilu vietu gan iedzīvotājiem, gan apmeklētājiem. Neatkarīgi no tā, vai jūs piesaista tās ekonomiskās iespējas vai apbur tās dabiskais skaistums, Aruba ikvienam piedāvā nelielu paradīzes šķēli.

Valsts dati

Valsts kods AA
Reģions Central America
Virsma 180 kvadrātkilometri
Zemes virsma 180 kvadrātkilometri
Ūdens virsma 0 kvadrātkilometri
Lauksaimniecības virsma 11.10%
Meža virsma 2.30%
Zemākais augstuma punkts n/a
Augstākais augstums Ceru Jamanota 188 m
IKP/iedzīvotājs $37,500 (2017 est.)