Vācijas iepazīšana: Centrāleiropas spēkstacija

Ģeogrāfiskā būtība

Vācija, kas atrodas Centrāleiropas sirdī, ir valsts, kas lepojas ar stratēģisku atrašanās vietu, kas robežojas ar Baltijas jūru un Ziemeļjūru, atrodas starp Nīderlandi un Poliju un uz dienvidiem no Dānijas. Ar plašu virsmas platību 357 022 kvadrātkilometri, to galvenokārt veido zeme (348 672 kvadrātkilometri) ar ūdenstilpēm, kuru platība ir 8 350 kvadrātkilometri. Valstij ir kopīgas zemes robežas, kuru kopējais garums ir 3,714 km, ar deviņām valstīm, tostarp Austriju, Beļģiju, Čehiju, Dāniju, Franciju, Luksemburgu, Nīderlandi, Poliju un Šveici. Vācijai ir arī plaša krasta līnija, kuras garums ir 2,389 km, uzlabojot tās jūras mijiedarbību.

Klimats un topogrāfija

Vācijas klimats pārsvarā ir mērens un jūras, kam raksturīgas vēsas, mākoņainas, mitras ziemas un vasaras ar neregulāru siltu kalnu (foehn) vēju, kas liek manīt tā klātbūtni. Valsts reljefs ir zemienes gobelēns ziemeļos, augstienes centrā un majestātiskie Bavārijas Alpi dienvidos. Proti, pacēlums stiepjas no Neuendorf bei Wilster pie -3,5 m, iezīmējot zemāko punktu, līdz Zugspitze virsotnei, kas paceļas 2,963 m augstumā, kas ir augstākais pacēluma punkts.

Dabas bagātības un lauksaimniecības zemes

Tauta ir apveltīta ar bagātīgiem dabas resursiem, tostarp oglēm, lignītu, dabasgāzi, dzelzsrūdu, varu, niķeli, urānu, potašu, sāli, celtniecības materiāliem, kā arī auglīgu koksni un aramzemi. Lauksaimniecība ir nozīmīga nozare, jo 48,00% zemes tiek atvēlēti lauksaimnieciskajai darbībai, savukārt meži aizņem 31,80% valsts teritorijas. Kopš 2012. gada apūdeņotās zemes platība bija aptuveni 6 500 kvadrātkilometri, atbalstot dažādas kultūras un produkciju.

Iedzīvotāju skaita dinamika

Tiek lēsts, ka 2020. gada jūlijā Vācija ir vairāk nekā 80 miljoni iedzīvotāju, un tā ir visapdzīvotākā valsts Eiropā. Iedzīvotāju sadalījums ir diezgan vienmērīgs visā valstī, un pilsētu centri Ziemeļreinas-Vestfālenes rietumu daļā piesaista blīvākas populācijas. Aptuveni 77,50% iedzīvotāju dzīvo pilsētu teritorijās, tostarp lielākajās pilsētās, piemēram, Berlīnē, Hamburgā, Minhenē un Ķelnē.

Kultūras un ekonomikas struktūra

Vācu valoda ir oficiālā valoda, kas atspoguļo to cilvēku tautību, kurus lepni sauc par vāciešiem. Valsts tiek godināta par ieguldījumu mākslā, mūzikā, literatūrā un filozofiskajā domā visā vēsturē.

Rūpniecība un lauksaimniecība

Vācijas ekonomisko ainavu raksturo tās statuss kā vienam no pasaulē lielākajiem un tehnoloģiski attīstītākajiem ražotājiem vairākās nozarēs. Tie ietver dzelzi, tēraudu, ogles, cementu, ķīmiskās vielas, mašīnas, transportlīdzekļus, darbgaldus, elektroniku, automašīnas, pārtiku un dzērienus, kuģu būvi un tekstilizstrādājumus. Lauksaimniecības nozare plaukst, ražojot kartupeļus, kviešus, miežus, cukurbietes, augļus, kāpostus; piena produkti; un liellopu, cūku, mājputnu audzēšana.

Tirdzniecības attiecības un ekonomika

Pasaules ekonomikas jomā Vācija var lepoties ar stabilām tirdzniecības attiecībām ar galvenajiem eksporta partneriem, piemēram, ASV, Franciju, Ķīnu, Nīderlandi, Lielbritāniju, Itāliju, Austriju, Poliju un Šveici. Tās galvenās eksporta preces ir mehāniskie transportlīdzekļi, mašīnas, ķīmiskās vielas, datori un elektroniskie izstrādājumi, elektroiekārtas, farmaceitiskie līdzekļi, metāli, transporta aprīkojums, pārtikas produkti, tekstilizstrādājumi, gumija un plastmasas izstrādājumi. Importa partneri ir Nīderlande, Ķīna, Francija, Beļģija, Itālija, Polija, Čehija, ASV, Austrija un Šveice, koncentrējoties uz mašīnām, datu apstrādes iekārtām, transportlīdzekļiem, ķimikālijām, naftu un gāzi, metāliem, elektroiekārtām, farmāciju, pārtikas produktiem un lauksaimniecības produktiem. Elektrifikācijas līmenis no 2016. gada ir 100%, kas ir valsts visaptverošas infrastruktūras attīstības pamatā. Ar IKP uz vienu iedzīvotāju 50 800 ASV dolāru apmērā 2017. gadā Vācija uzsver savu ekonomisko varenību un dzīves kvalitāti.

Secinājums

Vācijai ar tās atrašanās vietu Centrāleiropā, daudzveidīgo ainavu, spēcīgo ekonomiku un bagāto kultūras mantojumu joprojām ir izšķiroša nozīme pasaules mērogā. No dinamiskām pilsētām un miermīlīgiem laukiem līdz inovatīvām nozarēm un ilgtspējīgai praksei Vācija piedāvā attīstības un labklājības modeli, kas dziļi sakņojas tās vēsturē, tomēr vienmēr raugās nākotnē.

Valsts dati

Valsts kods GM
Reģions Europe
Virsma 357022 kvadrātkilometri
Zemes virsma 348672 kvadrātkilometri
Ūdens virsma 8350 kvadrātkilometri
Lauksaimniecības virsma 48.00%
Meža virsma 31.80%
Zemākais augstuma punkts Neuendorf bei Wilster -3.5 m
Augstākais augstums Zugspitze 2,963 m
IKP/iedzīvotājs $50,800 (2017 est.)