Baltkrievijas izpēte: Austrumeiropas sirds

Ģeogrāfija un klimats

Baltkrievija, kas atrodas Austrumeiropā un atrodas uz austrumiem no Polijas, aizņem 207 600 kvadrātkilometru lielu platību. Šī valsts, kurai ir tikai sauszemes robežas, robežojas ar Latviju, Lietuvu, Poliju, Krieviju un Ukrainu, kopā dalot 3,642 km robežu. Neskatoties uz lielo sauszemes platību, Baltkrievijai nav piekrastes līnijas, kas atbilst tās sauszemes ieskautā statusam. Apvidus pārsvarā ir līdzens ar plašiem purviem, padarot to raksturīgu Austrumeiropas līdzenumam.

Baltkrievijas klimats ir pārejas posms starp kontinentālo un jūras klimatu, kurā ir aukstas ziemas un vēsas, mitras vasaras. Šis līdzsvarotais klimats atbalsta dažādus dabas resursus, tostarp kokmateriālus, kūdras atradnes un nelielus naftas un dabasgāzes daudzumus. Augstākais pacēluma punkts, Dzyarzhynskaya Hara, atrodas 346 m, bet zemākais, Nyoman upe, atrodas 90 m virs jūras līmeņa, pasvītrojot valsts parasti līdzeno reljefu.

Dabas resursi un zemes izmantošana

Tā kā lauksaimniecībai un mežsaimniecībai ir būtiska loma valsts ekonomikā, 43,70 % Baltkrievijas zemes tiek atvēlēti lauksaimniecībai, bet meži aizņem 42,70 %. Granīta, dolomīta kaļķakmens, marļa, krīta, smilts, grants un māla klātbūtne vēl vairāk palielina valsts dabas resursu bagātību. Līdz 2012. gada aplēsēm Baltkrievijā bija aptuveni 1,140 kvadrātkilometri apūdeņotas zemes, uzsverot, ka tā koncentrējas uz lauksaimniecības efektivitāti.

Iedzīvotāji un urbanizācija

Tiek lēsts, ka 2020. gada jūlijā Baltkrievijā ir 9 477 918 iedzīvotāji, un sadalījums ir tāds, ka pilsētu teritorijās ir blīvāks iedzīvotāju skaits. Galvaspilsēta Minska ir nozīmīgākais pilsētas centrs ar vairāk nekā 2 miljoniem iedzīvotāju. Pilsētu iedzīvotāji veido 79, 50% no kopējā skaita, norādot uz urbanizācijas tendenci.

Baltkrievi veido primāro tautību, un krievu un baltkrievu valoda kalpo kā oficiālās valodas. Šī bilingvālā vide atspoguļo valsts vēsturiskās saites un kultūras apmaiņu ar kaimiņiem.

Lauksaimniecība un rūpniecība

Baltkrievijas lauksaimniecības nozare ražo plašu produktu klāstu, tostarp graudus, kartupeļus, dārzeņus, cukurbietes un linus, kā arī lopkopības produktus, piemēram, liellopu gaļu un pienu. Tie ražo ne tikai vietējās vajadzības, bet arī dod pienesumu eksporta tirgum.

Rūpnieciski Baltkrievija ir attīstījusi spēcīgu ražošanas nozari, kas ietver metāla griešanas darbgaldus, traktorus, kravas automašīnas, zemesvēžus, motociklus, sintētiskās šķiedras, mēslojumu un dažādas sadzīves tehnikas. Šī rūpnieciskā daudzveidība atbalsta valsts ekonomiku un piedāvā darbu ievērojamai iedzīvotāju daļai.

Ekonomika un tirdzniecība

Eksports un imports

Tirdzniecības ziņā Krievija kļūst par Baltkrievijas galveno eksporta partneri, veidojot 43,9% no eksporta, kam seko Ukraina un Apvienotā Karaliste. Mašīnas un iekārtas, minerālprodukti, ķīmiskās vielas, metāli, tekstilizstrādājumi un pārtikas produkti ir vienas no galvenajām eksporta precēm. Savukārt Baltkrievija pārsvarā importē no Krievijas, un primārās importētās preces ir minerālprodukti, mehānismi, ķīmiskās vielas, pārtikas produkti un metāli. Šī tirdzniecības dinamika uzsver reģiona ekonomiku savstarpējo saistību.

IKP un elektrifikācija

Tika lēsts, ka IKP uz vienu iedzīvotāju Baltkrievijā 2017. gadā bija 18 900 ASV dolāru, atspoguļojot jaunattīstības ekonomiku ar izaugsmes potenciālu. Valsts lepojas ar 100% elektrifikācijas līmeni tās kopējam iedzīvotāju skaitam no 2016. gada, uzsverot tās apņemšanos nodrošināt elektroenerģijas pieejamību visiem tās iedzīvotājiem, tādējādi atbalstot gan iekšzemes vajadzības, gan rūpniecības attīstību.

Secinājums

Baltkrievija ir Austrumeiropas līdzenu reljefu, bagātīgu dabas resursu un spēcīgas lauksaimniecības un rūpniecības ekonomikas sajaukums. Tās stratēģiskā atrašanās vieta kopā ar koncentrēšanos uz attīstību un modernizāciju padara Baltkrieviju par ievērības cienīgu valsti reģionā. Tā kā tā turpina attīstīties, tās ekonomiskajām saitēm un ražošanas iespējām, visticamāk, būs izšķiroša nozīme plašākā Austrumeiropas ekonomikā. Ar ievērojamu virzību uz urbanizāciju un stabilu iedzīvotāju sadalījumu Baltkrievija ir ceļā uz ilgtspējīgu attīstību un lielāku globālo integrāciju.

Valsts dati

Valsts kods BO
Reģions Europe
Virsma 207600 kvadrātkilometri
Zemes virsma 202900 kvadrātkilometri
Ūdens virsma 4700 kvadrātkilometri
Lauksaimniecības virsma 43.70%
Meža virsma 42.70%
Zemākais augstuma punkts Nyoman River 90 m
Augstākais augstums Dzyarzhynskaya Hara 346 m
IKP/iedzīvotājs $18,900 (2017 est.)