Kubas izpēte: Karību jūras dārgakmens

Ievads

Karību jūras un Ziemeļatlantijas okeāna kristāliskajos ūdeņos, tikai 150 kilometrus uz dienvidiem no Key West, Floridā, atrodas dinamiskā Kubas salu valsts. Ar savu bagāto kultūru, nemierīgo vēsturi un satriecošo dabas skaistumu Kuba piedāvā unikālu pieredzes sajaukumu visiem, kas uzkāpj tās krastos.

Ģeogrāfiskais pārskats

Kubas ģeogrāfija ir tikpat daudzveidīga kā tās kultūra. Tā aptver 110 860 kvadrātkilometrus ar 109 820 kvadrātkilometriem zemes un 1 040 kvadrātkilometriem ūdens, un tā lepojas ar dažādām ainavām. No galvenokārt plakaniem līdz slīdošiem līdzenumiem un nelīdzeniem kalniem līdz majestātiskiem kalniem dienvidaustrumos Kubas reljefs ir apliecinājums tās dabiskajam skaistumam. Krasta līnija stiepjas vairāk nekā 3,735 kilometru garumā, piedāvājot elpu aizraujošas pludmales un jūras dzīvības pārpilnību. Kubas augstākais punkts Pico Turquino sasniedz 1,974 metrus virs jūras līmeņa, nodrošinot satriecošu skatu tiem, kas dodas uz tās virsotni.

Klimats un dabas resursi

Baudot tropisko klimatu, ko regulē tirdzniecības vēji, Kubā ir sausā sezona no novembra līdz aprīlim un lietus sezona no maija līdz oktobrim. Šis klimats atbalsta bagātīgu dabas resursu klāstu, tostarp kobaltu, niķeli, dzelzsrūdu, hromu, varu un daudz ko citu. Ar 60,30 % zemes, kas atvēlēta lauksaimniecībai un 27,30 % mežiem, Kubas dabas bagātības sniedzas tālāk par tās derīgo izrakteņu atradnēm, atbalstot daudzveidīgus lauksaimniecības produktus un spēcīgu mežsaimniecības nozari.

Demogrāfija un kultūra

2020. gada jūlijā Kubas iedzīvotāju skaits tika lēsts 11 059 062. Kubas iedzīvotājiem, kas pazīstami ar savu siltumu un viesmīlību, liela daļa iedzīvotāju dzīvo pilsētu teritorijās, aptuveni 77,20%, un galvaspilsēta Havana ir visvairāk apdzīvota. Spāņu valoda ir oficiālā valoda, kas atspoguļo valsts bagātās vēsturiskās saites ar Spāniju. Iedzīvotāju sadalījums ir samērā vienmērīgs, ar ievērojamām kopām lielākajās pilsētās.

Ekonomika: pārskats

Kubas ekonomika ir ievērības cienīga, jo tā cita starpā koncentrējas uz tādām nozarēm kā nafta, niķelis, kobalts, farmācija un tabaka. Lauksaimnieciskā ražošana joprojām ir ekonomikas pamats, ieskaitot cukuru, tabaku, citrusaugļus un kafiju. Valsts ir attīstījusi daudzveidīgu rūpniecības nozari, kas aptver no būvniecības un tērauda līdz cementam un lauksaimniecības tehnikai. Turklāt Kubas stratēģiskā atrašanās vieta padara to par svarīgu starptautiskās tirdzniecības dalībnieku, kas lepojas ar eksporta un importa partneru sajaukumu visā pasaulē.

Sabiedrība un infrastruktūra

Kubas valdība ir guvusi ievērojamus panākumus infrastruktūras jomā, no 2016. gada sasniedzot 100% elektrifikācijas līmeni. Šis progress atspoguļojas tās IKP uz vienu iedzīvotāju vienmērīgā pieaugumā, kas 2016. gadā tika lēsts 12 300 ASV dolāru apmērā. Arī urbanizācija ir piedzīvojusi lielu augšupeju, un lielākās pilsētu teritorijas, piemēram, Havana, piedzīvo izaugsmi un attīstību, norādot uz pilsētas ainavas attīstību.

Secinājums

Kuba ir izturības un dzīvesprieka apliecinājums. No satriecošās ģeogrāfijas un tropiskā klimata līdz daudzveidīgajai ekonomikai un dinamiskajām sociālajām struktūrām Kuba ir vairāk nekā tikai tūristu galamērķis; Tā ir valsts ar bagātu kultūras mantojumu un daudzsološu nākotni. Turpinot orientēties 21. gadsimta sarežģītībā, Kuba saglabā savu pievilcību, aicinot gan ceļotājus, gan zinātniekus uz tās krastiem.

Valsts dati

Valsts kods CU
Reģions Central America
Virsma 110860 kvadrātkilometri
Zemes virsma 109820 kvadrātkilometri
Ūdens virsma 1040 kvadrātkilometri
Lauksaimniecības virsma 60.30%
Meža virsma 27.30%
Zemākais augstuma punkts Caribbean Sea 0 m
Augstākais augstums Pico Turquino 1,974 m
IKP/iedzīvotājs $12,300 (2016 est.)